Kategoriler
Genel

Jiletli Tel, Düz Hat Jiletli Tel, Jiletli Tel Çeşitleri, Jiletli Tel Uygulama

Sayısız ve oldukça büyük sektör alanlarında kullanımına sıkça rastlanan jiletli tel çeşitleri, özellikle de fabrika çevrelerinin güvenliğini sağlamak amaçlı olarak kullanılmaktadır. Son derece sert ve genel olarak iki taraflı olan jilet kısımları geçişlere kesin bir şekilde engel olmaktadır.

Bunun yanı sıra ayrıca hava alanı gibi güvenliği hat safhada tutulması gerekilen alanların çevreleri, genel olarak üst düzey bir güvenlik önlemi sunan bu kaliteli tel çeşitleri ile sarılmaktadır. Jiletli tel imalatı yapılırken, her türlü hava koşuluna karşı büyük bir güven garantisi vermesi ve havanın son derece sıcak olmasında, kar ya da yağmur yağışı gibi birçok farklı ve kötü hava koşullarına dayanması gerekmektedir.  Bunların yanı sıra bir de tren raylarının olduğu kısımlarda son derece sık bir şekilde kullanılmaktadır. Özellikle de her hangi bir güvenliğin alınmasının zor olduğu yerlerde büyük bir güvenlik önlemi sağlamaktadır.

jiletli-tel

Ayrıca birçok farklı çevre yolu ve otobanlarında etrafı bu teller ile emniyete alınmaktadır. Bununla birlikte birçok farklı ve özel mülklerde de bu tür tel çeşitleri ve son derece sık bir şekilde kullanılmaktadır. Kullanıldığı her alanda büyük bir güvenlik garantisi sunan bu kaliteli tel çeşitlerinin aynı zamanda çok fazla çeşidi bulunmaktadır.

Bunlar arasında ilk olarak düz hat jiletli tel uygulaması bulunmaktadır. Bu çeşit teller arasında en fazla kullanılan bu jiletli tel çeşidi, daha çok son derece güvenliğe ihtiyaç duyan alanlar adına kullanılmaktadır. Bunlar arasında özellikle de hapishaneler bulunmaktadır. Giriş ya da çıkışlara hiçbir şekilde müsaade etmeyecek bir tasarım ile üretimi yapılmış düz hat birbirine paralel bir şekilde belli aralıklar ile alt alta tasarlanmaktadır. Bu sayede her hangi bir insan ya da bir hayvan buradan kesinlikle geçmesine izin vermez.

Diğer bir ürün ise düzlemsel jiletli tel sistemidir. İç içe geçmiş bir desen gibi bir tasarım ile bu tel çeşitleri daha çok panel çitlerin üzerine uygulanmaktadır. Ancak bunun yanında birçok farklı çit uygulaması üzerine de kurulumu yapılabilmektedir.

Bir diğeri ise helezon jiletli tel çeşididir. Bu tür teller genel olarak askeri bölgelerde en fazla kullanılan tel çeşitleri olmaktadır. Tam bir boru şeklinde ve kalın olarak tasarım yapılan bu tel çeşitleri, her hangi bir ihlal söz konusu olduğu zaman kalın tutulan bu yanı ile geçecek olan şey o noktada öylece kalmaktadır. Bu tel ucundaki jiletler yüksek kalitede kesici özelliğe sahip olacak şekilde üretim yapılmaktadır.

Jiletli Tel Fiyatları

Telin çeşitleri ve boyutları jiletli tel fiyatlarını etkileyen nedenlerdendir. Montajı da fiyatlardaki değişkenlerden bir tanesidir. Bunun sebebi montaj yapılacak yerin uzaklığı, yüksekliği ve engebe gibi durumlar fiyatı etkilemektedir.  Güvenlik derecesini en üst seviyeye çıkarmak isteyene herkesin kullanacağı bu tel çeşitleri villaların bahçelerinde ve apartmanların etraflarında da sıkça kullanılmaktadır. Diğer ürünlere göre fiyat bakımından düşük ve ekonomiktir.

Jiletli Tel Montajı

Çit sistemleri arasında en çok kullanılan malzemelerden birisi olan jiletli tel montajı müşterinin isteği doğrultusunda yapılmaktadır. Bu sistem iki direk arasına tek olarak montajı yapılabilmektedir. Çok yaygın olarak kullanımı ise, bir tel çit örgü sisteminin üzerine veya tel çit örme sisteminin altına montajı yapılabilmektedir. Yine çok fazla olarak panel çit sisteminin üzerine de yapılabilmektedir. Montajı tehlikeli olduğundan (tellerin keskin olması) bir çit ustası tarafından yapılması önerilir. En eski Bursa çit firması olan ‘Öz Sağlam Tel’ sizlere ücretsiz keşif ile jiletli tel konusunda yardımcı oluyor.

Bir cevap yazın